Kalkulator zdolności kredytowej kredytu mieszkaniowego

Wiele osób nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi ku temu, aby móc sfinansować z własnych pieniędzy inwestycję w nieruchomość. Nic w tym dziwnego, bowiem płace w Polsce są niskie, a ceny mieszkań i domów od pewnego czasu mocno poszybowały w górę.

Zdecydowana większość kupujących mieszkania i domy musi posiłkować się kredytem bankowym, aby móc zrealizować inwestycję w nieruchomość i w końcu stać się właścicielem wymarzonego M.

Proces kredytowy, który realizowany jest we wszystkich bankach w stosunku do klientów wnioskujących o kredyty mieszkaniowe, dla wielu osób niewątpliwie wyda się mocno skomplikowany.

Bank podejmuje decyzję kredytową na podstawie wnikliwej analizy tego, czy kredytobiorca poradzi sobie ze spłatą kredytu i czy w ogóle stać go na zaciągnięcie w banku takiego zobowiązania.

Klient może samodzielnie określić wstępnie, czy wydana przez bank decyzja będzie pozytywna czy też nie, wyliczając swoją zdolność kredytową.

Można ją oszacować z użyciem funkcjonalnego kalkulatora zdolności kredytowej kredytu mieszkaniowego, który znajdziemy poniżej.

Taki kalkulator na podstawie podanych przez użytkownika danych dotyczących jego sytuacji finansowej, wyliczy, na jaki kredyt mieszkaniowy może sobie on pozwolić.

Kalkulator składa się z kolejnych pól, w które należy wpisać miesięcznych dochód gospodarstwa domowego, liczbę osób w gospodarstwie domowym, wysokość miesięcznych rat innych kredytów i tym podobne parametry. Na takiej podstawie kredytobiorca wie, czy ma szansę otrzymać kredyt w banku, czy też musi poszukiwać innych sposobów na sfinansowanie zakupu nieruchomości.

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce