Kalkulator – czy warto refinansować kredyt?

Kredytobiorcy nie do końca zadowoleni z warunków spłaty dotychczasowych kredytów mogą zdecydować się na ich refinansowanie w wybranym banku. Być może, warunki spłaty w innym banku będą o wiele korzystniejsze, niż w obecnym. Oczywiście, należy przy takich rozważaniach brać pod uwagę również i inne koszty, które wiążą się z refinansowaniem kredytu. Ujmuje je kalkulator opłacalności refinansowania kredytu.

Kalkulator ten da nam odpowiedź, czy w naszym przypadku kredyt refinansowy jest najlepszą opcją kredytowania, czy może bardziej opłaca się nam spłacać dotychczasowy kredyt.

Kalkulator wymaga podania wielu informacji dotyczących sytuacji kredytowej użytkownika, bowiem na tej podstawie może dokonać precyzyjnych obliczeń. Wymaga podania aktualnej wysokości zadłużenia w złotówkach, oprocentowania nominalnego, okresu spłaty, typu kapitalizacji i rodzaju spłacanych rat obecnego kredytu klienta, jak również podobnych informacji dotyczących nowego kredytu refinansowego.

Na koniec, kalkulator zawiera pola dotyczące opłat, jakie klient poniesie w związku z dokonaniem operacji refinansowania. Chodzi tu o opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu, prowizję za udzielenie kredytu refinansowego oraz o inne opłaty, związane z zamianą kredytu. Po wciśnięciu przyciska oblicz możemy dowiedzieć się, jak wiele zapłacimy za refinansowanie kredytu. Kalkulator poda nam, ile możemy zaoszczędzić na takiej operacji i o ile mniej pieniędzy spłacimy bankowi.

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce