Kalkulator – czy stać mnie na kredyt hipoteczny?

Osoby noszące się z zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który pozwoliłby im na realizację inwestycji w nieruchomość, powinny wiedzieć, na jaki kredyt na mieszkanie ich stać. Nie mogą zaciągnąć kredytu, który będzie wykraczał poza ich zdolność kredytową, jaka jest określana każdorazowo indywidualnie dla kredytobiorcy wnioskującego o kredyt.

Analitycy bankowi biorą pod uwagę dochody klienta, jego obciążenia finansowe i inne kryteria, aby wyliczyć zdolność kredytową. Pozwala ona sprawdzić, czy danego klienta stać na zaciągnięcie kredytu, o który wnioskuje. Jeśli z analizy bankowej wyniknie, że klient nie posiada zdolności kredytowej do zaciągnięcia kredytu, spotka się on z odmowną decyzją, w kwestii przyznania kredytu. Można też samodzielnie sprawdzić, jaką zdolnością kredytową dysponujemy i wbrew pozorom, nie musi być to wcale trudne.

Wystarczy skorzystać z kalkulatora, który odpowie nam na pytanie, na jaki kredyt hipoteczny nas stać.

Instrukcja obsługi:

Wymaga on wyłącznie wypełnienia w odpowiedni sposób kolejnych swoich pól. Informacje, które trzeba podać kalkulatorowi zdolności kredytowej, to wysokość raty miesięcznej w złotówkach, oprocentowanie kredytu w skali roku, podawane w procentach, okres spłaty zaciągniętego kredytu w miesiącach, oraz wybór rodzaju płaconych rat – można wybrać tu raty malejące lub równe w okresie kredytowania.

Naciśnięcie klawisza oblicz uruchamia kalkulator i pokazuje użytkownikowi, jaki maksymalny kredyt jest on w stanie uzyskać w banku.

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce