Kalkulator – czy konsolidacja kredytów jest opłacalna?

W ostatnim czasie w wielu polskich bankach pojawiły się nowe oferty na kredyty konsolidacyjne. Pozwalają one na połączenie kilku kredytów i innych zobowiązań finansowych w jeden. Dzięki temu możliwe jest płacenie jednej, niższej raty kredytowej. Dla klientów konsolidacja kredytów jest większości przypadków opłacalna. Jak sprawdzić czy w naszym przypadku konsolidacja się opłaca??

Pomocny w odpowiedzi na to pytanie będzie kalkulator kredytów konsolidacyjnych, który wyliczy ratę kredytu, jaką będziemy płacić miesięcznie.

Najpierw jednak musimy wpisać do kalkulatora wszelkie niezbędne informacje, które dotyczą naszej sytuacji finansowej. Należy podać typy kredytów, jakie w chwili obecnej spłacamy. Do wyboru mamy kredyt gotówkowy, samochodowy, kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, kartę kredytową oraz kredyt mieszkaniowy. Następnie, należy przy każdym wybranym kredycie wpisać, jaka kwota pozostała nam do spłaty, a także oprocentowanie kredytu.

Na koniec wymagane jest podanie liczby miesięcy do końca spłaty wszystkich kredytów po kolei. Kalkulator kredytów konsolidacyjnych wyliczy nam ratę przyszłego kredytu konsolidacyjnego, jeśli podamy jeszcze jego oprocentowanie i okres spłaty.

Kalkulator czy “konsolidacja kredytów jest opłacalna”, po naciśnięciu przycisku oblicz poda nam, ile wyniesie wysokość raty kredytu skonsolidowanego oraz poda różnicę, o jaką zmniejszy się rata dotychczas płaconych zobowiązań finansowych. Dzięki temu będziemy widzieli jak na dłoni, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić dzięki dokonanej konsolidacji.

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce