Kalkulator kredytowy

Przy porównywaniu kredytów hipotecznych większość przyszłych kredytobiorców bierze pod uwagę tylko i wyłącznie ich oprocentowanie, będące sumą marży banku i stałej stawki, np. WIBOR 3M, jeśli chodzi o kredyty w złotówkach.

Niemniej jednak, nie tylko pod takim względem należy porównywać kredyty mieszkaniowe, ale pod względem kosztów, jakie musi ponieść kredytobiorca na zaciągnięcie i spłatę kredytu. Wyliczenia kosztów kredytu można dokonać samodzielnie, przy wykorzystaniu funkcjonalnego kalkulatora kredytowego.

Wskaże nam on, ile tak naprawdę będzie nas kosztował kredyt, opierając się na podanych przez nas informacjach.

Wypełnienie kolejnych pól kalkulatora kredytowego nie powinno nikomu sprawić trudności, jako że przy każdym z nich znajdują się podpowiedzi, które jasno wskazują, jaka informacja powinna zostać umieszczona w danym polu.

Kalkulator kredytowy wymaga podania przede wszystkim kwoty kredytu, jaki zamierzamy zaciągnąć. Kwota podana powinna być w złotówkach. Następnie, trzeba wpisać do kalkulatora oprocentowanie nominalne kredytu w skali roku w procentach, okres kredytowania – w latach lub w miesiącach, typ kapitalizacji i rodzaj rat, które będziemy spłacać. W dwóch ostatnich przypadkach należy wybrać jedną z podanych opcji, a nie wpisywać ją samodzielnie w wyznaczone pole.

Po wciśnięciu przycisku oblicz, kalkulator kredytowy wskaże nam koszty kredytu i sumę odsetek, jakie będziemy musieli spłacić do banku w związku z zaciągniętym kredytem.

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce