Gdzie kredyt na dom o najniższym oprocentowaniu?

kredyt na domW życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym rodzi się w nim potrzeba kupna własnego mieszkania bądź wybudowania swojego domu. W dzisiejszym artykule skupimy się na kredycie na dom – doradzimy Ci jak znaleźć ofertę najniższego oprocentowania.

Czy niskie oprocentowanie gwarantuje tani kredyt?

Około 90% osób, które same szukają kredytu na dom sugerują się oprocentowaniem sugerowanym w ofercie. Często banki kuszą się o stwierdzenie typu „najniższe oprocentowanie kredytu na dom” – jednak czy to gwarantuje tani kredyt, NIE.

Szukając kredytu na dom czy jakiegokolwiek innego powinniśmy patrzeć na całkowitą kwotę – która będzie do spłacenia. Banki często obniżają oprocentowanie kredytu ale zwiększają marżę i inne, obowiązkowe ubezpieczenia. W efekcie wychodzi na to, że biorąc kredyt z najniższym oprocentowaniem w Banku A mamy więcej do spłaty całkowitej niż biorąc kredyt z wyższym oprocentowaniem w Banku B, gdzie marża, prowizja i obowiązkowe ubezpieczenia są znacznie niższe.

Jak zatem jak znaleźć najtańszy kredyt na dom?

Mamy tutaj kilka dróg. Możemy wziąć pod uwagę banki, które w swoich ofertach mają podobne parametry jeśli chodzi o koszty ubezpieczeń, prowizje, marże i wtedy kierować się najniższym oprocentowaniem – dzięki temu uda nam się wyłonić najlepszą bądź jedną z najlepszych ofert.

Kolejna to korzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych. Znajdziemy je bez większych problemów spisując tę frazę w wyszukiwarkę. Najlepiej jest skorzystać z kilku i sprawdzić jakie oferty często pojawiają się na czołowych pozycjach. Tak wyłonimy kilka ofert.

Możemy także skorzystać z doradcy kredytowego. Ta droga często mylnie kojarzona jest z dodatkowymi opłatami dla doradcy – jednak prawda jest taka, że dzięki niemu skorzystamy z oferty, która prawdopodobnie jest najlepsza na rynku. Dodatkowo, doradcy kredytowi często mogą oferować swoim klientom znacznie lepsze warunki kredytów (szczególnie hipotecznych, mieszkaniowych i na budowę domu), dzięki temu że prowadzą długoletnią współpracę z bankami, przez co banki rezygnują ze swoich prowizji, podwyższonych oprocentowań czy dodatkowych ubezpieczeń kredytu. W efekcie okazuję się, że biorąc kredyt około 200 000 złotych oszczędzamy końcowo jakieś 20 000 złotych.

Dlatego warto zastanowić się nad wszystkimi trzema drogami wyłonienia najlepszej oferty kredytu na dom. Bardzo ważną kwestią jest także wiedza na temat kredytu, którą z pewnością zdobędziecie czytając kolejne wpisy na naszym blogu do czego gorąco zachęcamy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Gdzie kredyt na dom o najniższym oprocentowaniu?”

  1. Olka napisał(a):

    Niestety po bliższym przyjrzeniu się ofercie, pojawiają się już pierwsze wątpliwości. Oprocentowanie kredytu 5,99 % jest oprocentowaniem oferowanym jedynie dla stałych klientów banku, którzy mają doskonałą zdolność kredytową oraz nieskazitelną opinię w Biurze Informacji Kredytowej. Bank podaje, iż oprocentowanie waha się w przedziale od 5,99 % do (uwaga) 20,99 % dla klientów wewnętrznych oraz od 7,99 % do 20,99 % dla klientów zewnętrznych.

Leave a Reply

Na stronie Najlepszy-Kredyt.net korzystamy z plików "cookies" po to, aby dostosować stronę do preferencji odwiedzających, wyświetlać reklamy naszych partnerów, ułatwić nawigację po stronach oraz zapewnić skuteczność procedur bezpieczeństwa. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w każdej przeglądarce